Bulut
Veri Yedekleme

Firmaların sanal veya fiziksel tüm verilerini günlük olarak güvenli bulut ortamına göndermesi ve gerektiğinde yedeklerini buradan çalıştırabildikleri sistemdir.

Neden Veri Yedekleme?

VERI kaybına engel olur ve iş sürekliliği sağlar

Novatek Cloud, Bulut yedekleme sistemi ofis içinde barındırdığınız günlük yedeğinizin bir kopyasını veya ofis içinde yedek alınmıyorsa mevcut sistemin fiziksel veya sanal fark etmeksizin günlük yedeğini şifrelenmiş olarak güvenli bulut ortamına göndererek burada barındırır, bu sayede sistemlerde bir sorun olduğunda verilerinizi geri taşıyabilir veya sorun çözülünceye kadar yedeklerinizi bulut üzerinden çalıştıra bilirisiniz.

Güvenlidir sizden başka kimse erişemez

Fidye amaçlı şifreleme saldırılarında öncelikle yedekleme sistemlerinin hedef alındığı bilinmektedir, Novatek Cloud veri merkezi tümleşik güvenlik sistemleri ile uçtan uca koruma altındadır bu nedenle firmanızda fidye amaçlı bir saldırıya maruz kalınmış olsa bile Novatek Cloud üzerindeki güvenli yedekleriniz ile işiniz kesintiye uğramayacaktır.

Bulut Yedekleme Faydaları

Yedekleme için yüksek donanım ve yazılım maliyetlerinden kurtarır, şirket içinde yedek alıyor olsanız bile olası bir felaket anında verilerinizin bir kopyası bulut ortamında güvende kalır, yedekleme yönetimi için uzman personel barındırma maliyetinden kurtarır, istediğiniz zaman istediğiniz yere geri yüklemenizi sağlar.

Bulut Yedekleme Nasıl Çalışır?

Veri Güvenliği literatüründe yedekleme standartları için 3-2-1 kuralı uygulanmaktadır, bu sisteme göre yedeklerinizin ilk kopyasını ofis içinde bir disk alanına , ikinci kopyasını yine ofis alanında fakat içinden elektrik geçmeyen kaset ünitesi gibi manyetik bir cihaza , üçüncü kopyasını ise ofis dışında güvenli ve ihtiyaç halinde hızlıca erişebileceğiniz bir ortama yedeklemeniz gerekmektedir.

Bulutta Yedekleme Kimler için İdealdir?

Kritik şirket verilerini silinmeye, bozulmaya ve kaybolmaya karşı korumak isteyen ve kendi içlerinde yedekleme donanımı yatırımı yapmak istemeyen şirketler için idealdir.

Buluta Neler Yedeklenebilir?

SANAL SUNUCULAR
FİZİKSEL SUNUCULAR
MASAÜSTÜ VEYA DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLAR
TABLETLER
MOBİL TELEFONLAR
Verilerini kaybolmaya, bozulmaya veya silinmeye karşı korumak isteyen kurumsal veya bireysel kullanıcılar için de idealdir.

İhtiyacınıza uygun paketi seçin, sizi arayalım!


TIER III

7/24

:: Kesintisiz Hizmet ::

  • 15 Gün Yedekleme
  • Aes256 Encryption
Sizi Arayalım


TIER III

7/24

:: Kesintisiz Hizmet ::

  • 30 Gün Yedekleme
  • Aes256 Encryption
Sizi Arayalım


TIER III

7/24

:: Kesintisiz Hizmet ::

  • 60 Gün Yedekleme
  • Aes256 Encryption
Sizi Arayalım


TIER III

7/24

:: Kesintisiz Hizmet ::

  • Yıllık Arşivleme
  • Aes256 Encryption
Sizi Arayalım

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!